a primit rezultatul ”tesut necrozat” = cancer?

Secțiunea: Ar putea fi cancer?
3 comentarii 1
1 crisiul
1 crisiul [3c]
13-08-2010, 02:30

Membru din 13-08-2010

Subiecte: 2

Comentarii: 3

In urma unei colonoscopii si biopsii, a primit rezultatul "tesut necrozat". Asta inseamna cancer?Precizez ca nu s a putut efectua colonoscopia complet, deoarece intestinul s a micsorat din cauza acestui tesut.Medicul a spus ca are cancer, insa in biopsie nu scrie asa ceva. Este cancer?Asteptam raspuns. Multumim
2 stefan ion
2 stefan ion [1c]
08-08-2010, 14:08

Membru din 08-08-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 1

Ma numesc Stefan Ion. Am cancer malign de tip "Pancoast-Tobias".Am facut 10 sed. de cobalto la militar, apoi am inceput citostaticele la Campina, Pana in prezent,3 sedinte. Am dureri(crize) foarte mari imediat dupa care dureaza 30-40 de minute de-mi vine sa ma omor , apoi raman cu o durere prezenta permanent. Am fost descoperit in aprilie, iar azi 08 aug. arat ca un muribund.Fie si asa, stiu ca nu mai am mult, dar macar sa nu mai am dureri asa de mara ! Va multumesc pentru atentie!
3 crisiul
3 crisiul [3c]
08-08-2010, 18:50

Membru din 13-08-2010

Subiecte: 2

Comentarii: 3

imi pare sincer rau. tot cancer de rect?
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp