Cancer renal... unde pot afla mai multe informatii despre tratament?

Secțiunea: Cancerul de rinichi (renal)
1 comentarii 1
1 beulan
1 beulan [2c]
04-09-2012, 22:10

Membru din 17-02-2010

Subiecte: 1

Comentarii: 2

Buna ziua.Ma numesc Lucica si am si eu o problema.Soacra mea a facut un RMN in decembrie 2007 si i-au spus ca are cancer la rinichiul stang si metastaza la ficat.In 2008 februarie a fost operata la fundeni unde i-au scos rinichiul stang si medicul a zis ca nu are nimic la ficat,in toamna lui 2008 i-au facut un tomograf la care ia iesit la ficat multipli noduli?In decembrie 2008 i-au facut iar un RMN la care i-au zis ca are face metastaza la ficat si cancerul s-a extins la rinichiul drept.Doctorul care a operat-o ne a spus sa depunem un dosar la ministerul sanatatii pentru un medicament care costa(214mil.vechi),am depus dosarul dar nu s-a aprobat nici in ziua de azi,alt tratament nu i-au dat nu face nici citostice.Ce ar fi de facut si cit poate sa traiasca fara tratament?Ea stie ce are.


Cu multumiri
Răspunde la topic
1 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp