Tumora intramedulara c3 c4... exista un alt tratament?

Secțiunea: Alte tratamente in cancer
3 comentarii 1
1 viorel_vasile
1 viorel_vasile [1c]
09-03-2009, 18:38

Membru din 09-03-2009

Subiecte: 2

Comentarii: 1

Ce posibilitati sunt in aceasta situatie in Romania? Un alt tratament exista in afara de interventia neurochirurgicala.Va multumeste Viore din Ploiesti.
Astept un raspuns!
2 alessia5158
2 alessia5158 [9c]
07-03-2009, 14:36

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 9

Nu stiu sa-ti dau un raspuns specializat la niciuna din cele 2 intrebari dar , am gasit pe net un asa zis tratament naturist al calugarului franciscan Romano..... n-am habar daca functioneaza sau nu dar ,nici nu are cum sa faca rau fiind un preparat natural . Iata reteta :
*1/2 sau 1kg miere de albine
*2 frunze mari sau 3 frunze mici de Aloe Sabila(Vera)
*3 linguri cognac sau whisky sau tuica
- se sterge praful de pe frunze , se indeparteaza spinii ( nu trebuie indepartata partea exterioara a frunzei)
-frunza ( nu se marunteste trecand-o prin sita /razatoare!! ), impreuna cu celelalte ingrediente se introduc intr-un mixer si se mixeaza .
- preparatul se pastreaza la frigider
Tratament : se ia o lingura plina de 3 ori / zi cu 15 min. inainte de masa . Cura dureaza 10 zile si numai daca analizele arata ca nu a avut rezultatul scontat, se mai repeta de inca 4 ori pana la remitere totala . Pot aparea abcese pe piele, dar acest fapt este un simptom bun .
3 viorel_vasile
3 viorel_vasile [1c]
09-03-2009, 18:38

Membru din 09-03-2009

Subiecte: 2

Comentarii: 1

alessi 5158 ce sti despre acst remediu cu aloe. ai auzit si tu ? sau ai vazut la cineva ? sa tratat cineva cunoscut? mi-as dori macar sa o usuce .tumora sau chist cum spun radiologi, este intramedulara si asezate bine. C3 C4 SI T1 T5. eu iti multumesc pt msj. si maI ASTEPT RASPUNSURI DE LA TINE
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp