Stadiul in care se afla cancerul mamar?

Secțiunea: Cancerul de san (mamar)
29 comentarii 1 2
21 juliena
21 juliena [13c]
13-08-2009, 18:21

Membru din 24-08-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 13

pt.roze

multumesc foarte mult pentru incurajari; asa vom face Luni vom ajunge la Bucuresti si vom vedea ce se va intampal; apropos de cat timp ai aceasta boala ? Am inteles ca foarte bun ca si medic oncolog este si dr.Blidaru de la IOB. Ai auzit de el ?
22 roze
22 roze [11c]
13-08-2009, 20:29

Membru din 28-08-2009

Subiecte: 1

Comentarii: 11

ptr.juliena
Dr. Blidaru este doctor chirurg.Din cate am inteles sora ta este deja operata,asa ca parerea mea este sa cauti un doctor care te poate ajuta cu tratament.Dr.Blidaru am inteles ca este intr-adevar un doctor bun,dar si foarte ocupat.De obicei doctorii chirurgi te trimit pentru tratamente la doctori chimioterapeuti sau radioterpeuti pentru ca ei sunt adevaratii oncologi..Nu stiu cum sa-ti explic!Eu cand te-am indrumat spre doctorul Nutu a fost datorita faptului ca dansul este doctorul care m-a tratat si la care urmez si la ora actuala si de care eu am fost multumita .Am acest diagnostic din iunie 2007 i.Aveam pe atunci 37 de ani.(apropo cati ani are sora ta?)Si la mine se pare ca este o forma de cancer la san mai rara.Deci poti sa-ti dai seama ca nici pentru mine nu a fost asa de usor.Sper ca v-am ajutat cu sfaturile mele asa ca va doresc BAFTA1
Apropo ,dr.Nutu mai poate fi gasit si la etajul VI la sectia de chimioterapie .Astept un raspuns de la voi!
23 lyonesse 2007
23 lyonesse 2007 [13c]
13-08-2009, 20:55

Membru din 31-07-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 13

juliena.........DR. BLIDARU........este chirurg ........el doar opereaza! altcineva se ocupa de tratamentul cu radioterapie ,chimioterapie etc! acelasi tratament pe care il face la Bucuresti il poate face si la Pitesti deoarece susbstantele sint aceleasi! daca situatia financiara va permite sa faceti naveta Pitesti-Bucuresti puteti alege capitala.trebuie sa tineti cont si de faptul ca in urma acestor sedinte persista o stare de rau,voma...etc si este foarte dificil transportul daca nu aveti masina! mult curaj!
24 juliena
24 juliena [13c]
14-08-2009, 09:13

Membru din 24-08-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 13

pt.roze

sora mea are 44 ani si sper sa capate suficienta forta sa lupte;
25 juliena
25 juliena [13c]
14-08-2009, 09:16

Membru din 24-08-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 13

pt.lyonesse 2007

ai dreptate lyonesse, daca este chirurg, trebuie sa ne indreptam catre un chimioterapeut;
Oricum va multumesc din suflet pentru incurajari.

p.s. cand se stabileste stadiul cancerului, adica daca sunt metastaze ? credeam ca atunci cand s-a stabilit ca este maligna se poate identifica si daca sunt metastaze.
26 lyonesse 2007
26 lyonesse 2007 [13c]
14-08-2009, 09:47

Membru din 31-07-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 13

metastazele canceroase apar in ultima faza a cancerului! de exemplu fosta mea soacra sa operat la sini in gradul patru iar metastazele au aparut dupa patru ani desi nu vroia nimeni sa o opereze datorita malignitatii! acu nimeni nu stie in cit timp pot aparea nenorocitele de metastaze!depinde de la organism la organism ,la cit de bine primeste tratamentul si depinde foarte mult de pacient cit este de pozitiv! sfatul meu este sa vada si un psiholog care sa o ajute sa aiva un psihic puternic! daca aveti dubii si tot ajungeti la Bucuresti mai faceti niste investigatii si acolo deoarece aparatura este ceva mai de calitate!oricum i se vor face analize ca sa se poata stabilii dozele de tratament! pina la urma nu ar fi rau sa o vada DR.Blidaru pentru o consultatie sa-i fie ceruta parerea despre reusita operatiei si probabil sa o indrume catre un chimioterapeut cu,care el colaboreaza! oricum sa va inarmati cu rabdare ca eu asteptam pentru consulatie si zece ore. sint niste cozi enorme!mult succes!
27 juliena
27 juliena [13c]
14-08-2009, 14:56

Membru din 24-08-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 13

pt. lyonesse

au iesit o parte dintre analizele pe care le-a facut postoperatoriu la DR.Luca si sunt date urmatoarele valori:

-antigen carcinom embrionar - 0.34. ng/ml

INTERVAL DE REFERINTA PT. NEFUMATORI 5; FUMATORI 5.5

- BETA HCG - 0.5 ml U/ML
INTERVAL DE REFERINTA 8ML

-ALFA FETO PROTEINA - 1.01 IU/ml

INTERVAL DE REFERINTA 5.5

am vb. cu un medic care lucreaza tumora surorii mele si a spus ca aceste analize sunt in regula, deci nu se afla in afara intervalului de referinta, dar totodata s-ar putea sa fie influentate de faptul ca au fost efectuate postoperatoriu si s-ar putea sa mai fie o cauza, aceea ca a luat Nolicin dupa operatie datorita unei mici infectii urinare, produsa de sonda
28 annaz274
28 annaz274 [4c]
20-11-2009, 19:17

Membru din 20-11-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 4

Mai taci mai "scarface " si nu mai inebunii lumea cu prostiile tale.Zi doamne fereste,daca ai pati-o nu ai nimerii chimioterapia.Eu am facut 2 randuri de cate 6 sedinte si incep a 3a serie, si nu am murit,lupt in continuare cu cancerul de 7 ani.
29 adriana1986
29 adriana1986 [1c]
04-08-2010, 21:24

Membru din 04-08-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 1

nu imi vine sa cred cat tupeu pe acesti oamneni care isi fac reclama la nu stiu ce plante miraculoase la nu stiu ce tratamente naturiste.......RUSINE......omul are incredere in doctor nu in plante ierburi buruienile dumeavostra care le culegeti de pe camp profitati de dispararea oamenilor si va laudati cu rezultate nemaipomenit de bune dar de ce nu vb oameni care i-ati tratat si vorbiti dvs in locul lor .mama mea este bolnava de cancer si prefer sa fie "otravita" cum va exprimati dvs decat de doctorii decat de buruienile dvs......va consider sarlatani profitati de naivitatea bolnavului......VA ROG NU VA LUATI DUPA SARLATANI BANI CARE II DATI PT BURUIENI MERGETI MAI BN SI FACE-TI ANALIZE INVESTIGATI LA DOCTORIII VA SPUN DIN INIMA NIMENI SI NIMIC NU POATE SPUNE MAI PRECIS DECAT UN DOCTOR CARE STIE MEDICINA SI CARE SE IMPLICA IN STAREA PACIENTULUI. MAMA MEA A FOST INTERNATA LA FUNDENI LA ONCOLOGIE SI ACOLO L-AM INTALNIT PE DOMNU DR NUTU DUMITRU IL RECOMAND DIN SUFLET CREDETI-MA CEA MAI BUNA ALEGERE FACE-TI MERGETI SI INTERESATI-VA DE DANSU.....imi cer scuze daca sa simtit cineva aiurea (am spus adevarul) SA VA DEA DUMNEZEU SANATATE
Răspunde la topic
29 comentarii 1 2
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp