seara buna Intrebare! Limfom?

Secțiunea: Limfom Hodgkin
2 comentarii 1
1 vizeru dragos
1 vizeru dragos [2c]
30-05-2016, 22:00

Membru din 30-05-2016

Subiecte: 1

Comentarii: 2

In ianuarie anul acesta am avut o raceala puternica dupa care s-a instalat un nod in gat am inceput investigatiile orl unde am fost diagnosticat ba rinita cr faringita ce mucoasele nazale inflamate dandu-mi tratament si nimic
control dermatologie-dermatita seboreica
exudate nas gat negative
raze plamai ok
sange ok
inima ok
gasterontrologie colon iritabil si o mica aciditate am luat tratament nu am helicobacter
endocrinologie e ok
stomatologice nu am facut investigati dar cand ma spal pe dinti am gingiile mai sensibile si sangereaza cateodata si le simt asa umflate ..
control maxilo facial ok
nelamurirea mea este urmatoarea in martie am obs o mica umflatura sub ureche dreapta acu nu stiu de cand e dar eu atunci l-am depistat orlista palpandul ma trimis la ecografie acolo spunandui ca e un ganglion cu asspect inflamator ca treb urmarit marime de 7,5 mm/5.5 mm si cu recomandare rmn peste 6 lni eu fiind speriat am facut rmn a 2 zi cu subst de contrast si rezultat rmn zona gat nativ subst contrast -nu sa evidentiat modificari importante de semnal fara adenopatii locoregionale bun asta o data apoi dupa rmn asta am fost pt o ecografie la tiroida si doamna doctor mia pus aparatu si peste ganglionu asta de sub ureche ea spunandumi ca nu vede nimic acolo insa mi sa parut ciudat pentru ca umflatura tot persista nu ma deranjeaza e tare imobila nu ma doare nu sa marit din ce am observat si am fost si la maxilo facial si mia spus ca e un ganglion de la o infectie mai zdravana am fost si la oncologie pt un sfat de la un medic oncolog ma palpat sa uitat peste analize si mia zis ca e ok doar a simtit 2 ganglioni fibrozati ca cika asa ar fi ramas dupa infectii nu am facut analize pentru mononucleoza sau toxoplasmoza etc daca ajuta ca cu ceva am pisoi in apartament vaccinat etc eu ii skimb litiera am avut si papagali dar iam dat in mom de fata rosu in gat persista cu jena in gat si un fel de presiune in piept si pe jugulare ma mir ca azi am fost la urgente si mia facut control ekg raze ascultat inima etc sunt sanse sa am limfom ? la acest ganglion ce o fi ca nici pana aku nu sa tras ? el se vede doar in anumite pozitii insa am facut o obsesie de il palpez mai mereu sa vad daca creste iam dat cu antibiotice si tot asa a ramas nu cred ca sa mai marit din ce apreciez eu va rog mult cei ce isi pot da cu parerea sa o faca apreciez si conteaza mult maine ma duc la fundeni sa vb cu un hematolog ca sa vad ce zice ca mia intrat in cap kestia asta cu limfomu si mi-e tare frica ,astept un rasp multumesc daca era limfom nu se vedea la aatea analize?
00000000000000000000000000
2 vizeru dragos
2 vizeru dragos [2c]
30-05-2016, 23:14

Membru din 30-05-2016

Subiecte: 1

Comentarii: 2

Domnu Duke aștept părerea dvs cu ardoare!
l
00000000000000000000000000
Răspunde la topic
2 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp