rezultate analize.. sunt ravasita nu stiu ce sa fac

Secțiunea: Interpretare analize si examen anatomopatologic
3 comentarii 1
1 adeiana
1 adeiana [17c]
26-04-2011, 17:11

Membru din 25-07-2011

Subiecte: 6

Comentarii: 17

speriata putin spus, sunt ravasita nu stiu ce sa fac,
dar nu am alt diagnostic decat cel primit la HD, deoarece la Cluj nu i-au facut alte investigatii doar ce le-am dus eu cele facute, ei l-au programat pt 2 mai si probabil atunci o sa-i faca analizele (eu asa cred) nu incep direct tratamentul
Examenul CT;
Tumora bronho-pulmonara stanga, cu infiltrarea bronhiei lobare superioare.
Leziuni de diseminare mediastinale ganglionare.
Leziune hepatica de 5 mm in segmentul v, sugestiva pt leziuni de diseminare.
2 radicus
2 radicus [411c]
25-04-2011, 22:13

Membru din 11-05-2011

Subiecte: 3

Comentarii: 411

Am vrut sa intreb daca a facut bronhoscopie, aceasta fiind cea mai importanta pentru viitorul tratament. Dar apoi m-am uitat la subiectele deschise de tine si am vazut ca i-au facut deja bronhoscopie, iar diagnosticul e ceea ce am crezut si eu - carcinom pulmonar cu celule mici (microcelular). Alte analize nu i se vor mai face in afara de analizele de sange inainte de fiecare ciclu de chimioterapie.
E important sa scrii la acelasi subiect si sa nu deschizi 3 subiecte diferite despre acelasi caz, pentru ca informatiile vor fi imprastiate prin tot forumul si nimeni nu poate sa-ti dea un raspuns cat mai complet.
3 RaulDuke
3 RaulDuke [7763c]
26-04-2011, 17:11

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

trebuie sa formulezi si o intrebare...
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp