Rezultat Ct

Secțiunea: Interpretare explorari imagistice
1 comentarii 1
1 Fusualex365
1 Fusualex365 [2c]
01-07-2022, 16:13

Membru din 23-10-2018

Subiecte: 1

Comentarii: 2

Buna ziua in urma unui rezultat CT rezultatul tatalui meu a fost urmatorul:
Se mentin cateva imaginii limfoganglionare mediastinale nespecifice dispuse perivascular lateroaortic ,paratraheal bilateral dreapta cu diametrul max7/12 mm
Fara epansamente lichidiene pleurale biliateral
Prostata(diam axiale31/35mm),vezicule seminale tractionate spre posterior in cadrul modificarilor presacrate
Fara lichid liber intraprenoptial
Fara adenopti abdomino -pelvine
Cateva imaginii limfoglanglionare nespecifice dispuse lombaortic si iliac extern stanga cu diam max6/9mm
Atermatoza calcificata aortica
Fara leziuni osoase cu caracter secundar
Cativa micronodulienostotici la nivelul oaselor bazinului,stationari
Ficat contur regulat ,diam CC LD188mm,structura steatozoica difuza grdd1/2,moderat neomogena difuza
Colecist alungit,cudat fara modificari parientale ,cu prezenta unui fin calcul dispus decliv
Fara dilatatii CBIHsau CBEH
VA ROG foarte mult sa mi spuneti daca se poate daca cumva are cancer eu sunt plecat si as dori sa stiu daca cumva are ceva grav
Multumesc!
BiU
Răspunde la topic
1 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp