melanom malign cu metastaze hepatice si metastaze subcutanate

Secțiunea: Cancerul de piele (Melanom malign)
77 comentarii 1 23 4 INAINTE ›
21 1Cenusareasa
21 1Cenusareasa [83c]
31-05-2012, 15:26

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

nicolina
Nu e nici o paguba. Nu exista nimic facut in cancer sa fie palpabil. Totul e fum si oglinjoare. APADEPLOAIRMUBAB e alta vrajeala .
Uita de ciuperca !
Daca vrei s a faci ceva , si e la indemina , cauta petrl lampant. Sa ia cu zahar.
Este ceva ieftin dar mai eficient decit tot ce ofera medicina ridicat la puterea a treia .
facut acaa. tatal tau nu are nici o sansa unde este acum si e nedrept ! Nu a gresit cu nimic sa fie condamnat la moarte.

Cumpara niste DMSO , amesteci cu bicarbonat si dat pe picioare cam de 5-8 ori pe zi ( dMSO facut solutie de 66 % adaugind apa . Cam o lingura ajunge.tul pe tumora , oriunde ar fi.
Astea sint arme reale , ieftine si foarte eficiente . Apoi simburii de caise au Vit B17. Macar 4-5 simburi pe zi. Sint bunis si de la prune, corcoduse etc.
Trecut la o dieta strict pe carne si grasimi. Nimic ce e planta si buruieni. cancerul s e hraneste numai cu glucoza. deci nu ii dai glucoza.

Dar ce faci tu acum nu e bine, mai copii ! E stage 4. Ii va da glucoz a si il va radia pina il omoara . Asa e procedura si ei nu stiu multa carte. fac exact ca pe vreme a lui Ion Creanga.
La cancer nu s-a facut nimic.

Mai sint si altele , d nu le putetzi face.
daca nu vreti, e tot Bine !
Spitalul va ajuta sa se faca liniste in cel mult un an.
Liniste profunda .
Daca sint deja peste un miliard de victime a CHEMO, ce te face sa crezi ca in cazul 1 000 000 001= lea ar fi diferit ?
Cancerul e diferit de nooi. Este ceva ce face energia prin fermentarea glucozei in loc de oxigen. Nu mai este medicina . Pot sa te ajute medicii cam cit te ajuta si frizerii. Te asculta cu stetoscopul ( inventat la inceputul sec 19 ). cancerul creste indiferent unde te asculta . Si de fapt ce asculta ? cancerul nu tuseste !
Tace chitic si creste . Indiferent care e tensiunea, cancerul creste . Indiferent cita haemoglobine este, cancerul creste . Indiferent ce e in urina, cancerul tot creste . Nu e medicina !
Chiar ieri ma uitam , ca am fost in vizita la cineva la spital, tocmai ii luase singe ( IAR ) pt analiz e , desi la spital venis e cu o hemoragie ( tot greseala medicilor , care stiu s a s e acopere ).
Un medic s e dadea " prietenos " si dac tot veni vorba , am intrebat de ce i-a luat iar singe pt analize .
Zice a de facut cultura si alte bazagonii. habar nu avea decit ca . asa e procedura .
Cum la armata , patul de pusca e facut din lemn de nuc pt ca asa scrie in regulament.
Eu nu zic ca Duke e rau intentionat, dar el vede partea lui. El e platit pt a spune asa. Din asta traieste ( conformare ). Avind interes, opinia este patata cu interes si profit.
22 nicolina.manole
22 nicolina.manole [29c]
31-05-2012, 15:36

Membru din 08-05-2012

Subiecte: 3

Comentarii: 29

ok, ce este acel DMSO?. A facut cineva acest tratament care il recomazi? S-a facut bine sau macar ameliorat boala? Da-mi exemple, poti sa imi dai mesaj privat dar vino cu argumente, de ce crezi tu ca este mai avantajos tratamentul pe care mi-l recomanzi. Pune-ma in legatura cu oameni care au urmat acest tratament si acum sunt bine si atunci te cred..
23 1Cenusareasa
23 1Cenusareasa [83c]
31-05-2012, 16:27

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

Desigur ca voi face , dar nu cum vrei tu.
de ce jignesti ?
Pe medici i-ai intrebat daca tratamentul lor a mers vreodata ? De ce nu aplici acelasi standard si cu ei ?
Ca pe ei ii platesti si trebuie sa-ti suporte tonul.
Este in stage 4 si nimeni nu s e gindeste macar ca s e va face bine. sanas a lui este ZERO !
dar tu poti incerca . Inclusiv cu petrol lampant. Stiu ca suna ieftin.

" acel " DMSO este chemicala din apa de ploaie pe care o foloseau pe vremuri femeile la spalat rufe, la ingrijiyt pielea si la sanatate in general. E un compus pe baza de sulf si e si elementul activ in aloe vera . Asta este DMSO -ul acela " !
DMSO nu face altceva decit transporta pe tumora ce amesteci tu. Ca acelasi DMSO duce in sus si in jos hrana in plante si e extras din plante ( din lemn, sa fiu mai precis ).
Ca structura seamna cu insulina si de asta e preferat de cancer. DMSO doar transporta otrava pt cancer, ce este, in cazul nostru, bicarbonatul.

Restul fa tu ! Eu nu vind DMSO si nimic altceva . Doar iti spun ca exista si s e aplica cu succes in cancer.
Da repede un google si vezi despre DMSO, invata si apoi vorbim. Din pacate tu trebuie s a inveti, ca nu e ceva ce e ca o retzeta. iei asta si trece .
Iti voi scrie pe privat. Dar fii atenta cum intrebi !
Eu nu am nevoie " sa ma crezi ", ca eu nu iti vind nimic ! Eu nu iau salariu din asta ! Eu doar ajut sa inteleaga pe cei care nu au inteles cancerul. Interesant ca pe cei cu CUCUMUBAB i-ai crezut fara sa iti dea adrese...
Detalii pe privat cum gasesc o fereastra de timp. pe privat ma poti besteli cum vrei.
O alta treaba ce trebuie stiut pt oricine, e ca medicina face tratament.
Ceilalti incercam s a vindecam. medicina trateaza , ca are un profit din asta .
Tratarea si incercarea de vindecare e diferenta de la cer la pamint.
Documentarea despre DMSO este de obicei in engleza. Ca vreau ca tu sa te documentezi, ca tu vei face.
Daca nu poti face traduceri, sa-mi zici pe privat si ti le fac eu, electronic, ca nu am timp de facut manual.
Intr-o saptamina vei fi pregatita sa executi si nu mai trebuie sa zici " saru` mina ! " la nimeni.
Eu asta fac ! dau putere omului sa isi faca singur.
daca este DMSO toxic ? Nu e ! E folosit la pastrat si spalat organele pt transplant ( cel mai des ).
24 nicolina.manole
24 nicolina.manole [29c]
31-05-2012, 16:56

Membru din 08-05-2012

Subiecte: 3

Comentarii: 29

BUNA, daca erai atent la ce ti-am scris prima data vedeai ca sint constienta CA NIMENI NU S-A FACUT BINE DE CANCER. De jignit nu cred ca am jignit pt ca nu te cunosc si as face-o poate doar daca as fi jignita. Ti-am cerut doar sa imi argumentezi si sa ma pui in legatura cu oameni care au incercat un asemenea tratament. Si asta doar ca poate sunt disperata in cautarea unei solutii. Daca cineva mi-ar da dovezi ca este bolnav de cancer si a facut tratamentul pe care mi-l recomazi i l-as face si eu tatalui meu. Am mai citit interventii ca ale tale care recomanda tot felul de tratamente naturiste. Dupa care sa ma iau? Chiar nu am nimic cu tine si nici nu am vrut sa te simti jignit. Pina la urma fiecare isi sustine punctul de vedere. Aceste remarci si intrebari nu trebuie sa le iei ca pe o jignire ci ca pe niste simple intrebari a unor oameni disperati care se agata de orice pentru viata. Aceleasi intrebari, aceleasi suspiciuni, acelas ton l-am folosit si cu dnul dr Raul Duke insa mi-a raspuns si chiar incurajat fara sa obtina altceva in schimb. Nu il cunosc personal nici macar nu ii stiu numele adevarat dar il simtim aproape de noi. Atit. Da, este adevarat ca medicina este depasita de aceasta boala dar stau mai bine la statisticile cu privire la prelungirea vietii. Statistici reale sau nu Dumnezeu stie. Cert este ca tatal meu duce aceasta boala de 8 ani. Ca a fost tratamentul sau doar evolutia bolii mai lenta nu stiu. Voi cauta si pe google sa gasesc mai multe informatii despre DMSO dar m-as bucura si chiar am nevoie daca stiti pe cineva care a urmat acest tratament sa ma puneti in legatura. Multumesc. Trebuie sa intelegeti doar disperarea in care suntem
25 1Cenusareasa
25 1Cenusareasa [83c]
31-05-2012, 19:02

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

ti-am scris pe privat si ne bestelim acolo hahahahh. Glumesc !
Eu sint blind ca un urs.
da, le iau un pic ca jigniri, ca lumea e exigenta cu noi, dar nu e cu medicii. Nu e corect !
Cind cancerul e vazut, e de mult acolo si crescut peste tot.
Sa vedem ce facem si e posibil s a il facem bun de insurat ( desi nu recomand insuratoarea nici la dusmani ! ).
Vorbim pe privat si ti-am dat adrese . Proaspete si active.
Nu mai fi in disperare ca faci si tu cancer ! caderea phsihica este rea pt tine .
Invata s a vezi jumatatea de pahar plin, nu jumatrea goala a paharului.
Am a te invat si vei invata ce inseamna a sta in fata cancerului.
Toti care au luptat cu cancerul, a pierdut batalia .
Atunci il vom pacali ! Ii dam ce ii place , dar , la timpul potrivit, dat si ce nu ii place. si as a merge . Pa !
Nenea Duke este sincer in ce ti-a zis, cred !
El stie ca e grav si nu prea e unde intoarce carutza. Asta e ! La cancer iei ce gasesti acolo, nu ce iti place ( ca therapist ).
26 RaulDuke
26 RaulDuke [7763c]
31-05-2012, 20:20

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

ma tem ca dincolo de esecul unei linii de chimioterapie in cazul melanomului malign, la ora actuala pe planeta, nu sunt decat 4 variante medicale: ipilimumab si vemurafenib (din pacate doua solutii extrem de scumpe, inca nerambursate de CASA pentru ca sunt prea noi), inscrierea intr-un studiu clinic (solutie optima, doar daca s-ar gasi asa ceva prin apropierea voastra; eu momentan nu mai sunt in Romania, dar am sa incerc sa ma interesez despre asa ceva, pe cat pot...) si ingrijirea paleativa/simptomatica (un lucru care e mereu valabil).

vis-a-vis de toate celelalte chestii de medicina "alternativa" si ce tembelisme propune 1Cenusareasa, care poate ca este un om sincer, dar in toate pe care le zice, un om extrem de periculos si iresponsabil, asa ca fiti cu bagare de seama, nu am niciun cuvant de spus. atata timp cat primiti o confirmare ca nu sunt daunatoare, cred ca se poate incerca orice. dar nu rupeti, pentru binele vostru, legatura cu medicii !

repet: atentie mare la ce vi se propune, mai ales daca cel ce va propune NU e medic. de pilda ce zice 1Cenusareasa: DMSO nu pare un produs cu riscuri prea mari; in orice bibliografie e foarte greu de gasit ca ar avea vreo toxicitate periculoasa sau ca ar face ceva foarte daunator; ca produs medical totusi, si ca beneficiu in tratamentul cancerului, din pacate nu are niciun beneficiu. exista tot niste sarlatani sau nebuni care zic ca face marea cu sarea, dar nu s-a reusit demonstrarea a asa ceva. defapt singurele articole cel putin apocrife gasite pe net sugereaza ca DMSO tot cu chimioterapie a fost folosit, cu presupuse beneficii, el folosind ca un fel de solvent al diverselor produse si transportul lor foarte eficient si prin piele. nu are, desigur, nici o specificitate fata de celula canceroasa si sunt putine informatii despre ce dezastre poate sa provoace in diverse combinatii cu alte substante. cu celelalte idei crete ale lui 1Cenusareasa, fiti mult mai circumspecti ! de exemplu afacerea cu vitamina B17 care se gaseste in nu stiu ce seminte, atentie mare, caci este o otrava dovedita ca atare si inca foarte potenta, care poate cauza chiar moartea prin acumulare cu cianuri. desigur ca asta poate ar fi un risc asumabil daca cine ia asta poate spera ca se vindeca sau macar castiga niste timp in fata cancerului. din pacate s-au facut studii intensive si nu s-a observat absolut nicio imbunatatire a pacientilor cu cancer.

fiti atenti, toata lumea ! nebuni sunt multi. sarlatani, si mai multi.
27 1Cenusareasa
27 1Cenusareasa [83c]
01-06-2012, 01:16

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

Las-o moale !
Unde ai gasit, mai filosof ambulant ca DEMSO e toxic ? Pe ce lume traiesti ?
Da e folosit DMSO si cu Chemo si desigur ca da rezultate. Nu cum ar trebui, pt ca chemo nu e ce trebuie .
Dar de ce sa ne oprim la chemo ?
Pt ca vrei tu si habar nu ai ?
DMSO este fara toxicitale si e gasit in absolut in toate plantele de pe Planeta Pamint !
Este partea buna din apa de ploaie., nenea .

B17 este foarte eficient dar nu destul, pt ca este amprenta antibioticelor.
Da ceanuri dar nu da in celulel normale , ci numai in cele canceroase.
Cianurile nu se elibereaz a in celule normale .
Ca sa vezi ce putin stie medicina !
B17 este dovedita ca buna , dar nu ajunge. Este perfect la majoritatea terapiilor anticancer. Desigur ca nu le gasiti la clinici.+
Cica nu s-a vazut ca ajuta B17 pe cei cu cancer ? dar radiatiile ajuta, mai naftalina ?
Chemo ajuta ?

medicina este alternativa , Ca e parte a rea. daca alegi alternativa la realitate, doar te inscrii cu cei dragi la coada celor spre cimitir.
Voi nu vedeti ca medicii dau in bobi ? Ca HABAR nu au ? Chiar sinteti orbi ?
Cica simburii de fructe sint rai si toxici ( au vitr B17 ). Ce copil nu maninca cite o basca de simburi ? Cione nu a spart intre dinti semintele de la mere, pere ?
Numai in mintea voastra bolnaba poate sa fie ca semintele fructelor sint rele ( toate au B17, afara de citrice ).
dac B17 nu a ajutat, ardiatiile te pomenesti ca au dat rezultate.
Astia trebuie legati !
28 1Cenusareasa
28 1Cenusareasa [83c]
01-06-2012, 01:31

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

daca singurul tau argument e ca nu sint medic, ai foarte putin.
Desigur ca nu imi fac decit datoria sa va spun ca medicina in cancer este o sarlatanie de cind intri . Habar nu au ce este cancerulo. Intreba-i si zic ca nu stiu, sau au o definitie DIN SEC 19 -lea ca e ceva cu crestere necontrolata . Ca sa vedeti ce ruginiti la minte sint !
Cica DMSO ar putea da ceva reactii bengoase ? serios Care anumea ? De ce ai zis ca " s-ar putrea " ? Te bazezi ca pacientii habar nu au ? E bine, dar nu e etic.
S-ar putea. daca zici ca s-ar putea ar fi trebuit macar sa ghicesti ceva. Nu e asa ca nu stii ?
La transplant ar fi folosit daca ar avea efectele despre care zici ?
La pastrat onulii ? Nu crezi ca ceva tozxic ar afecta un ovul care e ste as a de g=fragil ? Ce inseama " s-ar puttea " ?
DMSO poate fi folosit oricind si de catre oricine. Nu este cunoscut nici un caz sa fi facut ceva rau la oameni. poate la soareci.. ca voi studiati soareci. La om nu este nici cea mai mica evidentz a ca ar fi fost ceva rau.
Tu chiar nu ai rusine sa dezinformezi ?
Da cel mai mic exemplu la ce " s-ar putea ! :".
Daca ai raspundere. Altfel ce ai spus este dezinformare si panglicarie .
Ude a fost DMSO macar in dubiu ca ra face rau /
" s-ar putea ? ".
Eu as fi jenat de asemene a dezinformare. ar trebui s a se predea la scoala si bunul simnt profesiomnal. Ca dai lips a de indoctrinat.
Unde a fost , macar in gluma , DMSO rau ?
Si cum intra in piele intra si in cancer , ca seamna cu insulina .
sa stii ca nu te mai iau in nici o considderatie daca nu ceri scuze de la cititori. Cum adica " s-ar putea " ?
De unde a aparut .dubiul ? daca e de la ingustimea mintii si indoctrinare, e ok ! Ca asta nu e bine ce faci.
E buna chemotherapia si DMSO e rau. Tu chiar crezi ca toti sint idioti ?
Sa iti ceri scuze pt afirmatia complet nefondata si reaintentionata . Rusinica la doctorica.
29 RaulDuke
29 RaulDuke [7763c]
01-06-2012, 09:13

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

DMSO este un solvent cu molecula mica, nepolara; iata motivul prin care trece prin practic orice, inclusiv prin piele, si a fost folosit si ca sisteme de livrare; ca eficienta in cancer insa este extrem de evident ca nu e mai eficient ca apa chioara. nu se cunosc insa toate toxicitatile lui, deci pana la proba contrarie, orice e posibil. la soarecii in curs de dezvoltare (care ii plalc lui 1Cenusareasa atat de mult) s-a observat ca da intarzierea dezvoltarii creierului si este neurotoxic.

deci nu mint si nu dezinformez, dar 1Cenusareasa, tu ai schizofrenie paranoida si orice ti se opune tie ca si convingere iti cauzeaza goluri in minte. unde am zis io ca DMSO e toxic, prietene, in postarea anterioara ? da copy/paste daca poti, ca asta stii sa faci! despre B17 tu esti cel care minte. este TOXIC pentru ca cianurile le elibereaza inclusiv in sange. lumea ar putea sa-ti raporteze continutul postarilor ca inadecvat, pentru ca minti si dai sfaturi periculoase.
30 1Cenusareasa
30 1Cenusareasa [83c]
02-06-2012, 00:19

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

Doar nu ai priceput .
DMNSO nu are nu trece camncerul. Insulina are chimicala asta si e luat drept insulina.
Dar nu asta o face anticancer. Ci ca poate transporta, cu prioritate pe cancer , ce vrei. Poti mune si mustar pe cancer daca vrei.
DMSO e numai sistem de transport pina la celaulel canceroase.
Transporta bine Cs . Rb , dar si bicarbonatul.

Nu ai sa pricepi DMSO doar citind. E mult mai complex decit pare.
Chestia e ca voi la scoala nu invatatti nimic despre sulf si de asta nu puteti cuprinde ce face.
Mai are si un rol direct, dar cu beneficii micute ( cite un pic s e aduna ), pt ca se transforma in MSM la primirea unui atom de oxigen. Atom puierdut in zona bolnava , ce este acida, deci cu oxigen putzin. L acedarea de oxigen, devine iar DMSO.
Este deci si un caraus de oxigen . Atit de necesara celor cu cancer. ca asta este cancerul ! Crestere fara oxigen !
DMSO nu e de nasul vostru. Doar citiva medici stiu sa il foloseasca . Nu ai cum s a fii tu intre ei, ca ii numeri pe degete si pe multi ii stiu..
Mai e folosit la transplant. Pastrat si spalat organele l a transplant ( dovada ca e nu e toxic si nu poate fi ). Tpate plantele il au. Il simtiti si iin padure unde este un miros ca de usturoi si nu stiti de unde vine. Acela este DMSO.
31 RaulDuke
31 RaulDuke [7763c]
02-06-2012, 00:28

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

da, prietene, desigur ca ii cunosti pe toti care il folosesc impotriva cancerului, doar sunt prietenii tai de celula de la sanatoriul de psihiatrie, cu care faci cu randul la aceeasi camasa de forta.

nu reusesti sa o scoti la capat cu mine, pentru ca pe de o parte stiu mai multe ca tine despre aparent ORICE pe lumea asta (inafara de informatii care vin din deliruri psihotice, ca ale talel), si pe de alta parte pentru ca esti atat de amuzant incat nu am cum sa ma opresc vreodata !
32 1Cenusareasa
32 1Cenusareasa [83c]
02-06-2012, 03:12

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

da ii stiu
E folosit rar si medicii nu il inteleg.

O vreme am fost preucupat si interesat in a salva organele de transplant, facind un sistem imunitar paralele cu cel al bolnavului ( si care era supresat ). Eu pot prelua lupata cu microorganosmele .
Noi vracii nu avem voie s a intepam pielea pacientului ( o restrictie pe care Inchizitia a pus-o crezind ca nu vom ave a niciodata densitate therapeutica pt nici o boala - ce anal-fabeti ! )
Si DMSO il folosec pe loc de siringa .

Dar la cancer ste intr-adevar ceva ce greu un medicament ar putea face as a ceva .
mau aveti mult de invatat. Dar aveti timp.
33 RaulDuke
33 RaulDuke [7763c]
02-06-2012, 13:26

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

iar tu trebuie sa incepi odata tratamentul antipsihotic, ca sa ti se mai stavileasca putin tampeniile si minciunile!

DMSO nu are nicio utilitate terapeutica, iar cine spune ca are e un mare mincinos!
34 1Cenusareasa
34 1Cenusareasa [83c]
02-06-2012, 18:16

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

DMSO este doar agent de transport. mai naftalina .
Are dou mari proprietati. Se lipeste de anumite substante ( o face asta in plante ) si a doua este iubit de cancer , ca semana cu Insulina.
Deci duce chiar acolo dinamita ! Lucreaz a EXACT ca la PET /Scan ! Unde DMSO este ce este la PET glucoza.

De asta e bun in stage 4.
Pt mine este perfect, pt ca nu mau uit unde este cancerul. daca este, il gaseste.
DMSO nu omoara cancerul si nimeni nu afirma asta. dar Cs sI Rb transportat de acesta , chiar la locul dorit, DAAAAAAAAAAA !

Problema este ca tu nu pricepi si nu as avea as a pretentie . E cum as cere unui carutzash sa rezolve o integrala tripla . Cu carutzasul pot bea, pot sa vorbim despre vreme.
Nu iti cere nimeni s a stii, Doamne Pazeste !
Ar fi ca si cum as abuz a un minor !
DMSO nu are valoare terapeutica . Ci esential la gasit cancerul si toate cele mici si noi ( numite de voi, impropriu, metastaze ). Cineva trebuie s a le gaseasca , ca nici PET nu le vede sub un mm cub.

DMSO e noutate pt tine si pina acum nu ai auzit. dar asta nu e nimic rau. Te vei gindi sigur la asta.
Si iti spun eu !
Mai ales dupa operatii, cind s e asteapata revenirea . DMSO poate fi trimis sa caute noi formatiuni canceroase . Doar il amesteci cu ce vrei tu. Din fericire, la asta merge des si orice fel de chemo.
De ec ? Pt ca chemo nu mai otraveste tor corpul. Se dau doar 20 % din doz a , pt ca DMSO concentreaza pe tumora , deci raportat la o mas a mica.

Procedeul s e cheama DPT, care este partea umana a IPT ( uinde in loc de DMSO s e foloseste insulina si pofta cancerului pt insulina - este greu de tinut ).
Daca nu ai stiut de IPT , poate ca e cazul s a afli. ca voi oncologii va imbolnaviti de cancer mai des decit general population.
Nu strica ! Ca oadata da si peste tine. Esti prea ignorant s a stii sa te pazesti ( eu stiu pt mine ! ).
35 RaulDuke
35 RaulDuke [7763c]
02-06-2012, 19:42

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

esti penibil ! eu inca nu i-am dorit nimanui sa se imbolnaveasca de cancer, nici macar ultimilor sobolani de pe lume. asta denota care iti este caracterul, caci despre faptul ca esti bolnav mintal ai dat destule dovezi pana acum.

DMSO nu reprezinta nimic dpdv terapeutic si nici ca "transportor" sau mai stiu eu ce, catre celulele canceroase. e o minciuna si o prostie nedemonstrabila. DMSO nu e altceva decat un solvent, o molecula mica si care se plimba liber aproape peste tot, cu nicio specificitate fata de celula canceroasa. de altfel treaba cu "in celula canceroasa nu intra nimic decat cs, rubidiu, insulina si bla bla bla" este inca o minciuna si o ineptie. e momentul sa te duci la scoala, sa iti iei o diploma, sa pui un halat pe tine, sa lucrezi intr-un laborator si afli si tu cum sta treaba. astfel sa-ti dai seama ce ineptii spui si ce greseala faceai sa crezi ca ce iti imaginezi tu este adevarul, desi nu ai avut niciodata niciun argument pentru nimic.
36 1Cenusareasa
36 1Cenusareasa [83c]
03-06-2012, 00:46

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

adica eu, colonel s a ma duc la scoala de sergenti !
DMSO transporat a ce vrei, mai Naftalina.

Eu sint mare in domeniu. Si rolul meu aici, cit ma mai las a moderatorul ( este corect pina acum ) e sa le spun ;ala toti s a stea departe de Clinicile de cancer.
Ca numai asa au o sansa. Oncologia este o fabrica a mortii ( de la soldat mic ca tine, la cei care conduc fabricile de medicamente , ca tu faci ce zic ei ! ).

Eu le zic. daca nu vor sa vada, e treaba lor. Dar corect si onest e sa le spun ca oncologia omoara oameni.
Sansa sa nu faci nimic si sa scapi e mai mare mult decit daca alergi la medici.
37 1Cenusareasa
37 1Cenusareasa [83c]
03-06-2012, 00:52

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

e momentul sa te duci la scoala, sa iti iei o diploma, sa pui un halat pe tine, sa lucrezi intr-un laborator

la ce scoala ? la scoala aceia ?
Si ce sa vad eu la laborator Se stie ca Cs si Rb intra in cancer inca din 1928. A demonstrat asta un fizician ( ca si mine ), pasionat de cancer, ca si mine .
Fizicienii au avut succes in cancer. Iar unul a avut un pacient ca Ronald Reagan. E ceva !
38 radicus
38 radicus [411c]
03-06-2012, 02:43

Membru din 11-05-2011

Subiecte: 3

Comentarii: 411

Cum poate DMSO sa transporte substante active DOAR la celulele maligne fara a avea o tinta moleculara bine definita - gen p53/ki67/KRAS/s.a.m.d.? Cum se leaga DMSO de spirala ADN-ului celulelor atipice care sunt diferite de celulele normale doar prin rata mitotica, apoptoza si alte elemente insignifiante pentru o molecula chimica atat de bruta, transportand...bicarbonat:)? Cum poate inhiba DMSO anumite enzime si proteine care activeaza si dezactiveaza oncogenele si genele supresoare? Mai bine axeaza-te pe denigrarea radioterapiei, daca tot esti fizician si vrei neaparat sa denigrezi medicina. Ce se propune aici este o metoda barbara de utilizare a unor substante chimice industriale brute fara a se avea habar macar de ciclul de viata al unei celule normale.
Presupunand ca DMSO poate transporta substante active, de ce s-ar folosi bicarbonatul si nu praful de copt sau faina?
39 1Cenusareasa
39 1Cenusareasa [83c]
03-06-2012, 08:30

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

nenea Ridiche !

"Cum poate DMSO sa transporte substante active DOAR la celulele maligne "

Uite de ce !
Pt ca celulel canceroase cauta insulina. Consuma aprox de 5 ori mai multe decit o celula normala.
DMSO este confundata cu Insulina . Procedeul s e cheama DPT si inlocuieste IPT care e greu de facut.
DMSO asta face in plante in fiecare zi. Duce unde trebuie ce trebuie ! Ori credeai ca plantele au inima ?
DMSO este cel care trece nutrientii si scoate deseurile in Plancton, ca acolo e sursa.
Cineva trebuie s a fac transportul peste membrana. Ca poate sa transporte bicarbonatul. Sigur ca da ! Eu transport orice e anticancer pe tumora . Acum experimentez mentol, care e si mai brut decit Sodium Bicarbonate !
Trebuie sa fac un pin de ABC in cancer. celulel canceroase folosesc numai glucoza .
Bicarbonatul ajunge in zona , dar nu este absorbit de tumora . Neutralizeaz a acidul lacti si cel uric , daca este in preajma .
Eu folosesc Cs si Rb sa intru in celula canceroasa . Asta ridica pH ( in celula ) la aprox 9 !!!!!!!!!!!!!!
Cs Si Rb sint absorbite pt ca sint confundate cu potassium. Banuiesc ca stii ca potassium trece peste membrana glucoza.
Da, cancerul e pacalit. Ia DMSO drept glucoz a si Cs + Rb drept potassium.
De ec sa fie folosit bicarbonatul ?
- Ca e ieftin si nu e toxic
- Ca are pH 14. Cancerul nu poate trai peste pH 7, 5
-Se leaga bine cu DMSO, dar si cu altele naturale ca sirop de artzar sau miere .

Este speculata gratios o slabiciune a celulei canceroase . La fel cum PET / scam speculeaza foamea dupa glucoza.

Concluzie : DMSO nu supreaseaz a nimic ! dar este u penetrant foarte bun a si p bicarbonatuil ) si ajunge usor in oase , traverseaz a ca si cum nu ar fi bariera encefalica.

DMSO in tandem cu MSM, imbunatateste transportul de oxigen in zonele acide ( cancerul este un punct acid ).MSM este un DMSO cu un atom de oxigen in plus si cind ajunge in zone sarace in oxigen, il cedeaza si devine DMSO. Asa face in orice planta la fotosinteza.

Iar DMSO mai are inca o prioprietate ce iar nu are egal. Scoalte celulel moarte si radicalii liberi.
Banuiesc ca este documentatie . cauda " Fukoshima , DMSO " si vei vedea ca fizicienii care lucreaz a la instalatiile nucleare folosesc DMSO pt a scoate celulele lovite de radiatii inainte de a se diviza.
Are rolul de a apara de cancerul provenit de la radiatii.

DMSO coboara tensiune a in cavitate a craniana . daca stiii pe cineva lovit la cap si ramas cu durere , sa ia cite doua linguritze pe zi pina trece ( cu apa , ca gusta oribil ).

Este perfect la embolia sau in caz de stroke. Dizolva cheagurile de singe. daca vei avea un accident cu masina in Turcia , intii iti da pe git DMSO, sa feie sigur ca nu paralizezi. Cind ajungi la urgenta , iar iti da DMSO.

Stiu ce vrei sa spui, dar nu esti in tema s a lovesti asa subiect. Eu folosesc DMSO mereu. Pt ca eu ma ocup numai de stage 4 si DMSO imi cauta tumorile la fel cum glucoz a de la PET /Scan le cauta pt vizualizare.

Medicina este un business necinstit si un sistem de exploataree.
Eu nu ascult pe nimeni cu s tetoscopul. Nici macar nu stiu cum arata pacientul. Doar imi trebuie cita mas a canceroasa are.
Oricit se screm medicii s a lege cancerul de medicina, nu se potriveste ! E complet animal, cu mod de viata ciupercos.
Cine stie sa duca oxigen, cistiga !
E adevarat ca nu poti baga oxigen cum vrei, ci prin retinere tot mai mare de oxigen pina ajungi la pH 7, 4 !
Temporar si greu 7, 5 , la singe. la tesuturi e mai jos.

Nu trebuie tinta " bine definita ". Cu asta sint superior medicinii. Duc in zona destul bicarbonat, Cs si Rb, dar si altele pt a usura transferul peste membrana ( Mg si altele ) si omor fara s a tintesc. Impusc cu pistolul de la sold !
Medicina umbla dupa tinte ( target () si nu gaseste niciuna . faci totul alkaline si moare tot ! Corpul uman s e descurca bine la pH 7, 5 !
Chiar foarte bine.

Nu imi plac medicii ? De ce sa-mi placa ? Nu ei sint dusmanii mei fluturind .diplome ?
In Oncologie nu valoreaz a hirtia pe care e scrisa.
De ce i-as iubi cind sint atit de fanatici ?
Decec i-as iubi cind stiu ca ei aduc mai multe boli decit trateaza. chiar tu tii s a recomanzi si s a ma ocup de radiatii . De ec ? crezi ca toti sint specializati ingustr ca voi la medicina ? Nu !
Cum de se descurca ursii fara medici ?
Cum s-au descurcat oamenii acum 5000 de ani fara medici ?
Eu nu am fost niciodata la medic si ce patzesc ? Nimic !
legatura dintre sanatate si medicina este artificiala .
Jignesc pe cineva ? E ok ! Cine nu poate alerga cu ciinii cei mari, sa stea pe prispa !- zice o vorba in batrinii de aici.

daca vrei s a zici ceva, potzi zice ! De luni sau marti plec de aici.
Multumesc mioderatorului ca a lasat mesajul de a sta departe de clinicile de cancer. Numai cei ce stau departe au o sansa - zicea chir unul de-al vostru ( francez )
40 1Cenusareasa
40 1Cenusareasa [83c]
03-06-2012, 08:37

Membru din 25-05-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 83

`Cum se leaga DMSO de spirala ADN-ului celulelor atipice care sunt diferite de celulele normale doar prin rata mitotica, apoptoza si alte elemente insignifiante pentru o molecula chimica atat de bruta, "


Simplu ! E luat drept insulina. celule canceroase au si potential scazut ( mins 5-6 m V )
si asta e tractie pt Cs si Rb.

Eu dau cu fiurtunul, nu cu pipeta . canecrul nu traieste in mediu bazic si asta a fost si este destul pt mine.
Au aflat asta si altii. Eu sint doar un speculant de idei care am gasit un protocol ce s e poate face acasa. paote s a fie pacientul ( de obicei ) sau cineva care e ruda de singe , daca e la pat )
Eu doar stiu ca s e fac e alkaline . Maui s tiu ca in celula s e face pH 9 !
Si omoara cancerul.

Daca vrei s i o slabiciune , este ca celulel canceroas e moarte , si acid uric din belsug trece prin rinichi si urina . Aici este slabiciune a sistemului. De la 2, 5 l de apa pe zi in zos. trebuie s a opresc. Nu s e poate face evacuarea.

Numai bine !
Răspunde la topic
77 comentarii 1 23 4 INAINTE ›
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp