Iolanda tudor

Secțiunea: Interpretare analize si examen anatomopatologic
1 comentarii 1
1 Iolanda Tudor
1 Iolanda Tudor [0c]
06-09-2023, 10:20

Membru din 06-09-2023

Subiecte: 1

Comentarii: 0

Bună ziua ,am 39 ani și în urma cu 3 luni am fost operata de histerectomie totala în urma unui chist pe care îl aveam de la vârsta de 20 de ani.precizez ca în noiembrie am fost la un doctor care mia spus ca chistul meu ajunsese la dimensiune de 4,19/4,68.mia prescris dipherelin 375mg pentru 2 luni urmând sa revin la control dupa terminarea tratamentului.cand mam întors la control domnu doctor sa panicat și a zis ca trebuie sa întru de urgenta în operatie sa fac histerectomie totala.am mers la alt doctor evident și am descoperit ca tratamentu cu diherelin a produs complicații majore,și am fost operata.in urma operației am avut un histopatologic cu rezultat de tumoare bordeline seroasa ovariana bilaterala cu pattern zonal papilar și plecarea limfoganglionara pT1c3N1
Iar imunochistomia a arătat cod 8442/1 ,precizez ca sint la a doua sedinta de chimioterapie în urma cărei ma simt foarte rău,ce părere aveți, as vrea sa știu dacă este bine pașii pe care i-am urmat?va mulțumesc frumos
Răspunde la topic
1 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp