hemangiom, urgent

Secțiunea: Alte tratamente in cancer
5 comentarii 1
1 bia27b
1 bia27b [0c]
26-04-2009, 18:51

Membru din 26-04-2009

Subiecte: 1

Comentarii: 0

Pentru un hemangiom (~ 6/4cm) localizat pe fata (persoana de sex feminin, 14 ani) este necesara cobaltoterapia? Nu este periculoasa? Ce urmari lasa? Am auzit de atrofierea peretilor vaginali. Nu e prea invaziva terapia? Nu s-au facut nici un fel de analize, biopsie, nimic. Cu multumiri, Bianca
2 rino_ichi
2 rino_ichi [1c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 1

fetita mea s-a operat de hemangiom ,il avea la cap pe rartea dreapta,era si la ea foarte intins si mare ,operatia a fost facut acum trei ani si este bine,multumesc lui dumnezeu,nu a urmat nici un tratament
copii care aveau pe fata reveneau la operatie,se refacea
3 cristinaw
3 cristinaw [1c]

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 1

explica-mi si mie te rog cum ai procedat ca si eu sunt intr-o situatie asemanatoare! merci
4 dary
4 dary [1c]
03-01-2009, 22:38

Membru din 03-01-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 1

as dori si eu ce se poate face ca nepotica mea sa numai are hemangion,are pete rosi pe manuta si este intinsa pana la degete,are un pic pe piept,pe gat putin si la spate ...va rog spuneti-mi si mie..a nascut in data de 2 si cand a nascut nu ia spus ce are ..va rog
5 pushcka
5 pushcka [1c]
26-04-2009, 18:51

Membru din 26-04-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 1

buna ziua, am o intrebare, copilul meu de la 2 luni i-a aparut un hemangiom pe frunte, acuma are 6 luni. Are diametrul aproximatv 1-1,5 cm. am facut un tratament dimp de o luna cu un unguent, dar nu a fost rezultate. Ce urmari poate avea si ce sfaturi imi dati? Multumesc anticipat, Natalia
Răspunde la topic
5 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp