Formatiune tumarala corporeala pancreatica cu invazie in calea biliara principala.

Secțiunea: Cancerul de pancreas
1 comentarii 1
1 robert1986
1 robert1986 [0c]
06-04-2023, 22:48

Membru din 06-04-2023

Subiecte: 1

Comentarii: 0

Buna seara,un prieten de al meu este diagnosticat cu "Stenoza maligna a caii biliare principale cu icter obstructiv si angiocolita acuta.Foarmatiune tumarala corporeala pancreatica cu invazie in calea biliara principala si invazie vasculara".Va rog sa ma ajutati sa ma indrumati cu cine sa iau legatura sa il ajut ca nu pricepe ca situatia lui este foarte grava.S-a cerut din spital de la gastroenerologie pe semnatura lui,am vb cu doctorul respectiv si mi-a spus ca trebuie sa mearga la oncolgie neaparat intr-o zi doua.A doua zii m-am dus personal la oncologie si au spus sa chem salvarea ca se vor ocupa ei de el,l-au dus la urgenta,si ca mai apoi sa plece din nou din spital.Am sunat la spital si am intrebat ca de ce lau lasat sa plece si nu lau trimis la oncolgie ca avea tot doasarul la el cu bilet de trimitere.Cei de la spital stiau de starea lui si nu au facut nimic in aceasta privinta.Va rog sa ma ajutati cu cine as putea sa iau legatura la spital,cum sa fac sa il duc la oncologie.Spitalu este cel municipal din Hunedoara.Prietenul meu nu are rude de sange,nu are copii si este divortat de mai bine de 10 ani.Va multumesc.
Răspunde la topic
1 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp