doresc sfaturi in legatura cu cancerul la vezica urinara

Secțiunea: Cancerul de vezica urinara (carcinom vezical)
5 comentarii 1
1 tisa
1 tisa [0c]
07-05-2014, 19:07

Membru din 07-05-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 0

Salut.Eu sunt noua pe aici si am tare nevoie de ajutorul celor de pe site de orice natura.Tatal meu in varsta de 54 ani a fost operat in luna iulie de tumora vezicala iar la biopsie rezultatul a fost:carcinom nediferentiat(G4).A facut recent o ecografie care i-a iesit buna...vezica normala ca rezultat.A inceput de curand si un tratament naturist cu bitter,iar starea lui generala pare sa fie una buna mai putin partea in care urineaza des mai spre seara din ora in ora uneori si mai des si doarme din motivul asta cate o ora abia dupa ora 2 noaptea dar per total apuca sa adoarma 3,4,ore pe noapte adunat.Mai are si o alta pb a carei cauza nu o stim si anume faptul ca uneori in urina ii ies chegulete mici de sange cam de 2,3 ori pe zi si sange in urina.Dar de cand ia tratamentul naturist s-au mai ameliorat din manifestari,s-au redus un pic si sangerarile.Daca este un medic binevoitor pe acest site sa imi raspunda si mie referitor la ce tratament ar trebui sa ii dau ca sa ii opreasca sangerarile si urinarea des (de citit am tot citit diferite tratamente unele cu ceai essiac,alt tratament este al d-nului ing.Fanica-Voinea Ene sau cel cu interfitron).Daca exista cineva ce ia vreunul din tratamentele enumerate si care are efecte bune va rog tare mult sa imi spuna.Astept raspuns.
2 Dragomir Ramona
07-05-2014, 17:25

Membru din 07-05-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 7

CUM SE SIMTE TATAL TAU?cum este evolutia?
3 RaulDuke
3 RaulDuke [7763c]
07-05-2014, 19:07

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

ati fost la un consult oncologic ? ce zice examenul de dupa operatie, biopsia si analiza histopatologica ? are un CT sau RMN de pelvis facut mai recent ?
4 Iordache
4 Iordache [1c]
10-08-2014, 15:46

Membru din 10-08-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 1

buna ziua!!!as vrea sa stiu daca dupa operatia de polipi la vezica urinara se mai elimina floconi in urina????ar fi normal???multumesc!!!
5 RaulDuke
5 RaulDuke [7763c]
11-08-2014, 09:00

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

Răspuns pentru (Iordache, 10-08-2014, 15:46:05):


putin probabil sa se gaseasca raspunsuri la intrebari care nu au legatura cu cancerul, pe acest forum. cred ca e cazul sa ai din nou o discutie cu chirurgul tau.
Răspunde la topic
5 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp