Cât de mică poate sa fie o tumoră testiculara?

Secțiunea: Protectie impotriva cancerului
1 comentarii 1
1 Nicușor dumitru
04-10-2021, 17:00

Membru din 04-10-2021

Subiecte: 3

Comentarii: 5

Am o umflatura foarte mică (cat un bob de orez) pe testiculul drept (cumva ieșit din testicul). Tumorile testiculare (maligne) pot fi mici cat un bob de orez? Menționez că am primit o lovitură în testicul in urma cu 6 luni și cred că de atunci este aceasta umflatura. Până ieri nu am simțit umflatura (nu am pipăit foarte atent testiculul). Am doar 16 ani și sunt foarte speriat. Vă rog puțin ajutor (poate cineva dintre dumneavoastră a avut tumoră la testicul). Tumoră aceasta se simte așa ca un coș (buboi) sau ca un negde pe mana dar e băgat în testicul, nu se mișcă. Când mă pun în pat nu mai este la fel de tare dar tot mai este prezent (îl găsesc mai greu). Vă rog ajutor. Vreau sa trăiesc. Sa mă ajute cei ce știu despre tumorile testiculare dar sa îmi răspundă și oameni cu suflet buna care vreți să vă palpați testiculul drept (in partea stângă puțin mai sus de jumătatea testiculului langa epididim). Vă mulțumesc.
marijuana99
Răspunde la topic
1 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp