cancer san

Secțiunea: Cancerul de san (mamar)
4 comentarii 1
1 pinklilarose
1 pinklilarose [2c]
25-07-2009, 13:14

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 2

Comentarii: 2

Buna ziua!
Bunica mea a fost diagnosticata cu cancer la san, i s-a realizat mastectomia si a facut radioterapie. De cateva saptamani, vede dublu cu unul dintre ochi, i s-a umflat foarte tare si e aproape inchis. De multe ori e ametita, o doare capul si merge foarte greu. De asemenea, a fost diagnosticata in urma cu cateva luni, cu nevralgie trigeminala. Am cautat cateva articole pe Internet, in care se precizau simptomele astea, referindu-se la o tumoare pe creier. Bunicii mele i s-a facut tomografia si nu s-a observat nicio tumoare. Ar putea sa fie un accident cerebral?
Va multumesc mult.
2 scarface
2 scarface [78c]
24-07-2009, 21:44

Membru din 22-07-2009

Subiecte: 1

Comentarii: 78

Daca un om sanatos face radioterapie primeste si el o gramada de simptome de la efectele nocive ale radiatiiolor. Ce are bunica poate fi urmarea acestor terapii sau poate avea si alte cauze care nu trebuie sa fie neaparat la creier.
Astfel de simptome sunt des intalnite si bine cunoscute in homeopatie. Consultati un medic homeopat si va veti convinge singuri cat de usor pot dispare astfel de simptome de la cateva granule homeopate.

Nevralgia trigerminala se poate vindeca f. usor cu ajutorul homeopatie, chiar exista un remediu aproape standard pt. asa ceva.
3 elina
3 elina [43c]
25-07-2009, 09:25

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 43

Buna dimineata! Trebuie facut un examen oftalmologic complet pentru a ne orienta catre un diagnostic;numai bine
4 Mr. Nick
4 Mr. Nick [70c]
25-07-2009, 13:14

Membru din 07-03-2011

Subiecte: 2

Comentarii: 70

Diplopia trebuie investigata de catre medicul oftalmolog, asa cum ti-a recomandat si dna Elina!
Multa sanatate;)
Răspunde la topic
4 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp