Cancer pulmonar - sfaturi

Secțiunea: Cancer pulmonar (bronhopulmonar, plamani)
71 comentarii 1 23 4 INAINTE ›
21 hasselblad
21 hasselblad [2c]
29-04-2009, 11:45

Membru din 01-11-2008

Subiecte: 0

Comentarii: 2

Buna, nu am prea multe informatii legate de spitale, dar iti pot spune cateva tratamente pe care le-a urmat si le urmeaza inca tatal meu, care are cancer la plamani, neoperat. Acum un an si ceva cand a aflat ce are a tinut un regim alimentar f strict, regimul Breuss(il poti gasi pe net-http://www.bioresonance.ro/articole/Terapii-adjuvante/Regimul-Breuss-tratamentul-total-al-cancerului_13/ si in librarii de specialitate naturista), care consta in eliminarea completa a proteinelor animale si mai exact e un regim de purificare si dezintoxicare a organismului. E f dur, cere f multa vointa. 40 de zile se beau doar supe, sucuri, ceaiuri. In continuare tata nu manca deloc carne si f rar consuma branza si lapte doar de capra, oua doar din in cand in cand. Ia doua tipuri de ciuperci Biobran si Bioactiv, face injectii cu vasc, cate trei pe zi x3 ori/saptamana, bea ceaiuri antitumorale (facute la Institutul de Agronomie Iasi), face sedinte de acupunctura, vitamine zinc, C, omega, spirulina. A facut si cateva sedinte de yoga, ptr acumulare de energie. Pot spune ca la analizele de dupa un, fara operatie si nici un fel de terapie chimica sau radio, tumora a ramas stationara si el se simte bine, munceste si isi vede de viata cu incredere in viitor. Cu siguranta autosugestia e una din armele lui importante. Va doresc multa sanatate si vointa.
22 camyane
22 camyane [9c]
29-04-2009, 12:08

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 0

Comentarii: 9

pt un consult la oncologie tm ..este necesar de trimitere medic familie plus toate actele medicale , investigatiile facute inclusiv rezultatul biopsiei...si dovada de asigurat
clinica radioterapie se afla pe str marasti..nr 5..proape de centrul tm.
aparatura de iradiere...e vba de aceeleratorul cu energii inalte un aparat de ultima generatie..efectele negative nu sant f drastice, daca e si cazul de chimioterapie asta hotarasc medici....
cancerul e o boakla care se trateaza ...daca este tratat la timp...
tratamentele naturiste....pot ajuta sistemul imunitar..dar nu vindeca cancerul, se pot lua in paralel cu tratamentele clasice
fiecare insa decide modul de tratament pe care si-l asuma...
23 BDM
23 BDM [2c]
29-04-2009, 14:11

Membru din 29-04-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 2

Multumesc , sper sa facem ceea ce este mai bine , vedem ce ne sfatuiesc si medicii . A inceput un tratament cu BCG (vaccin facut de Inst. Cantacuzino) , vom incepe si un tratament naturist , chimio inca nu i-au dat . O fi de bine ..............? Poate ca este in stadiu incipient ? Sa speram !
24 gabituf
24 gabituf [2c]
29-04-2009, 19:04

Membru din 12-01-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 2

da...din pacate am fost putin dezamagita de vipmed.raspunsul a venit in 2 zile de la anadolu, destul de repede...dar absolut totul costa fata de mediline.(transport salvare, traducator,etc) plus ca am platit traducerea in engleza, dar cand a venit raspunsul ni l-a dat in limba engleza..ok...,eu ma mai descurc, dar dc eram niste oameni simpli din provincie???rusine...in total 7 mil...si raspunsul in engleza.!!! am hotarat sa ramanem in tara. acum tatal meu e f bine, multam lu Dumnezeu.
25 marianmatei
25 marianmatei [1c]
30-10-2009, 21:57

Membru din 30-10-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 1

il am sie eu acuma pe tata care are cancer la plamani si e in ultima faza.ce pot sa fac sa isi mai revina are 52 de ani .va rog sa ma ajutati cineva
26 MicaTania
26 MicaTania [2c]
01-05-2010, 17:55

Membru din 01-05-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 2

Eu am venit de curand de la Clinica Anadolu. Nu am platit absolut niciun translator, a fost cineva cu noi in permanenta pe parcursul analizelor, investigatiilor care vorbea limba romana, nu am plecat de acolo fara sa fi inteles ceva. In ceea ce priveste plata ca sa mergem acolo, nu am platit ABSOLUT NIMIC, s-a ocupat de absolut tot un reprezentant al clinicii din Constanta. Daca doriti sa aveti un traseu facil catre Clinica Anadolu puteti sa contactati reprezentantul care ne-a ajutat si pe noi ----------*. Sanatate multa va doresc!!!



(*modificat de administrator)
27 catrinel ilie
27 catrinel ilie [2c]
03-05-2010, 23:16

Membru din 03-05-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 2

Buna, mica Tania! Vad ca s-a sters numele reprezentantului care te-a ajutat cu traseul spre Clinica Anadolu, ai putea sa-mi trimiti pe mail mai mule detalii, unchiul meu a fost diagnosticat cu tumora maligna bronhii si pulmon si cine stie ,poate mai are o sansa, desi medici i-au mai prezis doar cateva luni.Multumesc, ---------*


(*modificat de administrator)
28 monamonac@gmail.com
04-05-2010, 10:51

Membru din 04-05-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 1

Buna Mica Tania!
Nu se poate vedea numele reprezentantului care te-a ajutat la Clinica Anadolu, te rog trimite-mi pe mail detalii, matusa mea a fost diagnosticata cu cancer la oase si as vrea sa faca tratamentul la acesta clinica.
Multumesc, Mona---------*


(*modificat de administrator)
29 cristy_cret@yahoo.com
05-05-2010, 22:14

Membru din 05-05-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 1

Buna ziua!....si mama mea a fost diagnosticata cu cancer pulmonar, la ficat si osos. Va rog pe toti cei care puteti sa-mi trimiteti date de contact sau ori ce alte informatii legate de acest subiect ( tratamente, locatii, etc, etc) sa o faceti -------------*
Va multumesc!Sanatate tuturor!



(*modificat de administrator)
30 pop60
30 pop60 [3c]
14-05-2010, 10:09

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 3

In orice varianta de tratament nu uitati de stilul de viata: regim alimentar ( alimente pregatite in casa, apa filtrata, ceaiuri, sucuri pregatite in casa ), renuntare la cafea, alcool si tutun, limitare efort fizic, liniste, RABDARE si fara secrete fata de pacient, deoarece recuperarea dureaza mult timp. Nu se poate reface intr-un an sau doi ce s-a stricat de-a lungul a 15-20 de ani.
31 pop60
31 pop60 [3c]
14-05-2010, 10:20

Membru din 01-01-2014

Subiecte: 1

Comentarii: 3

Si nu uitati de dezintoxicarea organismului. In primul rand a ficatului si colonului. Pe net sunt destule informatii. O idee in ceea ce priveste dezintoxicarea va puteti face:
-urmarind emisiunea "Sanatoriul francez" pe postul tv Zone reality.
-din cartea lui Stelian Fulga - A doua sansa
-din cartea lui Rudolf Breuss - Tratamentul total al cancerului
32 catrinel ilie
32 catrinel ilie [2c]
13-06-2010, 23:57

Membru din 03-05-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 2

cu o luna in urma ceream sfaturi , aveam speranta..azi vreau sa dau sfaturi celor care au in familie cazuri de cancer...faceti tot posibilul sa le fiti alaturi, aratati-le iubirea si caldura de care au atata nevoie, smulgeti-le cate un zambet, aduceti-le in preajma tot ce le e drag...pretuiti fiecare clipa, strangeti-i in brate de cate ori simtiti nevoia, ca sa nu o faceti dupa ce i-ati pierdut...cand conducandu-i pe ultimul drum ii cereti iertare ca nu i-ati condus la spital atunci cand era cazul...l-am ingropat pe unchiul mei ieri, cancerul la bronhii si pulmon l-a doborat, iar eu simt ca nu l-am ajutat cat ar fi trebuit...degeaba plang..l-a inghitit pamantul, boala l-a luat de langa noi la doar 57 de ani, neimpliniti, n-am sa uit chinul prin care a trecut, starile de la agonie la extaz si invers cand avea cate o speranta care se naruia apoi...noi n-am stiut sa-i fim alaturi, nu l-am sustinut cum am fi meritat, iar el a platit cu viata, noi am ramas neputinciosi in urma lui...faceti voi altfel, sa nu aveti regrete tarzii ca mine...........
33 mikydu
33 mikydu [3c]
08-08-2010, 23:07

Membru din 12-02-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 3

Buna,
Pt. Mica Tania.
Te rog frumos sa-mi dai si mie datele de contact ale persoanei care te-a ajutat si mai multe detalii despre aceasta clinica din Turcia si despre costuri. Mama mea are cancer la plamani la doar 56 de ani si vrem sa incercam sa ajungem la aceasta clinica. Te rog sa-mi scri ---------*
Multumesc mult. Mihaela


(*modificat de administrator)
34 alina.marin
34 alina.marin [1c]
13-08-2010, 11:55

Membru din 13-08-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 1

Exista o firma si in constanta care va poate pune in legatura cu doctorii clinicii Anadolu.Acestia va preiau rezultatele la analizele facute, le trimit in Turcia, dupa care va spun cum va pot ajuta cei de acolo si va dau si un cost estimativ;totodata va pot face si programarea daca va decideti sa mergeti;
NU VA costa absolut nimic !!!! ----
35 salbatecu
35 salbatecu [2c]
06-10-2010, 18:12

Membru din 06-10-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 2

...eu am fost operat de prof. dr. general medic primar TEODOR HORVAT acum 12 ani, diagnnosticul fiind carcinom epidermoid pulmonar. Dar nu orce operatie:pneumonectomie plaman drept(eliminarea plamanului), iar dupa 2 ani rezectie atipica de lob inferior plaman stang(deci interventie pe plaman unic) asa ca ce sa mai vorbim despre acest medic. Este adevarat ca acum profeseaza la Institutul Oncologic Fundeni - Bucuresti. Pentru cine intereseaza las un nume de telefon al Dr. Horvat:0722296521. Dar va recomand sa luati mai intai legatura cu dr. MOTAS:0744638703sau sotia acestuia 0722780361. Eu sunt foarte cunoscut acolo!? Numele meu este SALBATECU NEAGU, sunt din Galati si am 58 ani...!
----------* Cu bine!


(*modificat de administrator)
36 elena_1985
36 elena_1985 [3c]
11-11-2010, 15:11

Membru din 11-11-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 3

Buna, mama mea a fost operat de cancer pulmonar in Rusia acum 3 saptamani.....biopsia i-a ieist neclara....cred ca nu au laboratoarele f bune, am mai dat inca o dat abiopsia la un laborator si asteptam rezultatul in 10 zile.....st f speriata.......am citit pe acest forum experientele voastre.....de asemenea si despre clinica Anadolu din Turcia...mama va trebui sa inceapa tratamentul cu citostatice in 2 saptamani, biopsia inca nu este clara.....ma tem ca si tratamentele nu vor fi administrate corect in aceste conditii......

dati-mi un sfat daca trebuie sa o duc pe mama la Anadolu pentru efectuare tratament citostatic sau raze......
ma tem ca cei din rusia sa nu aiba aparatura performanta.......

daca cunoasteti cazuri de cancer pulmonar tratate la Anadolu va rog frumos sa imi scrieti!

Doctorul sustine ca mama a avut doar o radacina de maligna.....dar biopsia (facuta la 2 laboratoare difera....)

va multumesc frumos!

sanatate!
37 Medic-Center.ro
37 Medic-Center.ro [1c]
19-11-2010, 12:48

Membru din 19-11-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 1

Buna elena_1985. Clinica Anadolu din Istanbul poate fi o solutie in cazul mamei tale. Echipa de la Medic Center te poate ajuta sa primesti mai multe informatii si asta nu implica niciun cost. Avand in vedere ca biopsia mamei tale nu este concludenta, aceasta poate fi refacuta in cadrul Clinicii Anadolu daca esti in posesia blocurilor de parafina. Aceasta analiza se face contra cost. Daca te pot ajuta cu informatii suplimentare nu ezita sa ne contactezi.
38 M anca
38 M anca [3c]
08-02-2011, 23:08

Membru din 08-02-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 3

buna seara, as avea o intrebare pt Stephanie, as dori mai multe informatii despre firma care produce medicamente naturiste(am citit articolul adaugat despre socrul tau)am un prieten f bun caruia i sa dat cam acelasi verdict ca si socrului tau, adica cam 6luni de trait, cancer pulmonar inoperabil, face radio terapie, inca nu ajuns sa faca chimioterapie dar urmeaza, cred ca imi va fi de ajutor informatiile tale, iti multumesc anticipat, multa sanatate!
39 M anca
39 M anca [3c]
09-02-2011, 22:11

Membru din 08-02-2011

Subiecte: 0

Comentarii: 3

buna seara! caut cu disperare TRATAMENT NATURIST PT CANCER PULMONAR, daca ma poate ajuta cineva...va multumesc
40 elena_1985
40 elena_1985 [3c]
13-02-2011, 12:24

Membru din 11-11-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 3

buna ziua! cineva intreba mai sus despre tratamente naturiste pt cancer la plaman! vreau sa zic ca mama mea are cancer la plaman si a fost operata in luna noiembrie. nu a facut nici un tratament.. probabil era intr-un stadiu incipient.dar de atunci, de cand ni s a confirmat ca e cancer, nu mai mananca nici un fel de carne! e vegetarian! nu mananca rosii, portocale, banane, grapefruit...nimic ce contine aciditate! repet: nici un fel de carne!!!!!!! nimik de provenienta animala - adika branza, lapte.nimik

in schimb, mananca: mazare, soia, linte, fasole.cam tot din gama boboaselor..face din ele tot! si supe, ciorbe, mancare la cuptor.chiftele.sunt ff ok! seminte de in de la plafar (macinate) vre o 2 lingurite pe zi..Goji Berry - niste fructe de la plafar! sunt fff bune - pe astea le mananca dimineata! regula este sa nu manance nimik acidulat! pt c celulele cancerigene se dezvolta in mediu acid!!!!

mananca fructe: mere, pere, struguri...
nu tre sa ii lipseasca sfecla rosie! cat mai multa salata!

si foarte importanta: bea ceaiuri de vre o 3 ori pe zi: COADA CALULUI, COADA SORICELULUI, BRANCA URSULUI, CEAI PULMONAR...- toate sunt de la plafar! ni s au recomandat si nou! sunt ffff bune! fac o curatire a organismului! si cateva persoane sustin ca s au tratat de cancer de plaman cu aceste ceaiuri! tre sa bea inainte de masa cu jumate de ora! toata ziua sa consume multe likide! este f important!

sunt f multe date si pe net!

daca vreti mai multe informatii...si pot sa va ajut, puteti scrie in kontinuare pe acest forum!

mama se simte bine! sper sa NE AJUTE DUMNEZEU IN CONTINUARE! SI DE ASEMENEA SI PE DVOASTRA SI PE TOTI CEI CARE SE CONFRUNTA CU ASEMENEA PROBLEME!

SANATATE!
Răspunde la topic
71 comentarii 1 23 4 INAINTE ›
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp