cancer pulmonar

Secțiunea: Cancer pulmonar (bronhopulmonar, plamani)
4 comentarii 1
1 marydor
1 marydor [3c]
28-04-2009, 14:15

Membru din 24-04-2009

Subiecte: 1

Comentarii: 3

buna ziua.
am si eu o intrebare si vreau sa ma ajute cineva daca se poate. pe buletinul de analize al mamei mele scrie: fragmente de pleuraparietala cu intinse infiltrate de adenocarcinom moderat diferentiat (G2) si zone de necroza. stim despre ce e vorba dar vreau sa stiu daca se mai poate face ceva.sant disperata si nu stiu incotro sa o iau.mai greu este ca ea nu stie inca nimic si ar trebui sa inceapa tratamentul cu citostatice.nu stiu cum sa ii spun ptr ca a lucrat in sanatate si o sa-si dea seama. ce ma sfatuiti?
2 alf66
2 alf66 [4c]
24-04-2009, 22:54

Membru din 25-11-2008

Subiecte: 0

Comentarii: 4

Da cautare (cu incredere ) pe net dupa cartea " Tratamente pentru Cancer - Adolf Breuss)! vezi ca se gaseste si in Rom.!
Sunt mult mai multe de explicat, asa ca incearca , cu rabdare sa citesti careta sau tot ce gasesti despre Breuss!
Sanatate
3 marydor
3 marydor [3c]
25-04-2009, 09:42

Membru din 24-04-2009

Subiecte: 1

Comentarii: 3

nu te supara ca te intreb dar adolf breuss si rudolf breuss e unul si acelasi scriitor?eu am gasit pe net despre rudolf breuss
4 elena_mimi
4 elena_mimi [1c]
28-04-2009, 14:15

Membru din 28-04-2009

Subiecte: 0

Comentarii: 1

Ma numesc elena si sant din uricani hunedoara la mama i sa pus diagnosticul de tumoare pulmonara acum face citostatice mai are peste o saptamana ultima cura.am vrea sa o operam la TG. MURES ce sanse sant de reusita ?Si ce riscuri sant? va multumesc si astept raspuns urgent.
Răspunde la topic
4 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp