Cancer la mai multe organe.. se mai poate face ceva?

Secțiunea: Cancerul de stomac (gastric)
4 comentarii 1
1 Chiscop Alina
1 Chiscop Alina [0c]
06-10-2012, 12:18

Membru din 06-10-2012

Subiecte: 1

Comentarii: 0

Buna seara, am si eu o problema, acum o saptamana am aflat ca unchiul meu are cancer la stomac.. si ca trebuie sa se opereze de urgenta.
l-au operat in cele din urma....iar dupa operatie ni s-a zis ca nu se mai poate face nimic..pentru ca are cancer la mai multe organe...nu numai stomac...si ca in maxim 6 luni moare...!!!oare este adevarat? chiar nu se mai poate face nimic? astept un raspuns urgent...va rog sa ma ajutati.
2 Teodora M.
2 Teodora M. [48c]
10-02-2009, 00:05

Membru din 10-02-2009

Subiecte: 3

Comentarii: 48

Iti spun ce stiu tot din informatiile altora. Inteleg ca dna. doctor Wagner trateaza asa ceva, emailul dansei este mmirelawagner@aol.com. De asemenea, te poti interesa la www.anticancer.ro ce scheme de tratament sunt, sau mers direct la o consultatie la ei. Sanatate deplina!
3 Mihaela1973
3 Mihaela1973 [1c]
30-03-2010, 01:38

Membru din 30-03-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 1

Dna Wagner este in America in L.A. reprezentatntul sau in Romania este dl. Lungu Gabriel - tehnician homeopat.Daca reuseste cineva sa ajunga la dansul e vindecat dar greu de contactat. Autor a mai multor carti despre cancer a vindecat 3 bolnavi de cancer dintre cunostiintele mele, este posibil sa fie mai multe cazuri. Dansul este considerat un guru al cancerului. Intr-un interviu acordat antenei 1 a afirmat ca s-a nascut sa distruga cancerul. Cei care au apelat la dansul , s-au vindecat? -------------*


(*modificat de administrator)
4 Cristina Teodora
26-07-2010, 00:24

Membru din 26-07-2010

Subiecte: 0

Comentarii: 1

buna seara,
tatal meu (62 ani) a fost operat de cancer la stomac (i s-a scos tot stomacul) acum un an si recent a fost reoperat din cauza unui blocaj la nivelul intestinelor, dar, de fapt, era vorba de o carcinomatoza peritoneala. I s-au mai dat trei luni de viata, deja au trecut 4 luni de la operatie, si el e tot mai rau (are 50kg la peste 1.80, manca regim strict, dar cu mare greutate, la fel si lichidele - senzatia de preaplin, e balonat mereu, scaune f dese, picioare umflate, nu poate focaliza imaginea, si, mai ales, e in permanenta foarte extenuat). urmam tratament cu resveratrol, arginina si ganoderma, plus ulei de canepa, si germeni de brocoli si morcov. a mai luat si biobran, si i-am cumparat si apa saraca in deuteriu, dar am senzatia ca nu e suficient, timpul trece in defavoarea noastra si el e tot mai rau. suntem disperati, citesc pe net despre diverse tratamente miraculoase si nu stiu ce sa-i dau si pe care sa-l aleg. daca stie cineva un caz similar cu rezultate pozitive, i-asi fi profund recunoascator sa ma ajute cu informatii (tratament/doctor etc). Multumesc din suflet si multa sanatate tuturor,
Cristina Teodora
Răspunde la topic
4 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp