cancer la ficat sau poate ca nu?!?

Secțiunea: Cancerul de ficat (hepatic, hepatocarcinom)
3 comentarii 1
1 MaryU
1 MaryU [0c]
08-04-2012, 12:56

Membru din 08-04-2012

Subiecte: 1

Comentarii: 0

Buna
Tatal meu in varsta de 64 de ani a fost diagnosticat in ultimile 4 luni cu boli diferite(ciroza, hepatita C, piatra la rinichi) si binenteles pana in prezent a luat tot felul de tratamente.Acum cateva zile i sa pus diagnosticul de cancer la ficat si in momentul de fata nu stim ce analize sa mai repetam ca sa fim siguri de diagnostic!Daca puteti va rog sa imi recomandati un Doctor bun in judetul Botosani sau Suceava unde se pot face toate analizele si sa stim ce putem face in continuare!
2 Cristina.Radu
2 Cristina.Radu [1c]
08-04-2012, 12:47

Membru din 08-04-2012

Subiecte: 0

Comentarii: 1

BUna ziua!
Mama unui prieten de-al meu a fost diagnosticata in urma cu 2 ani cu cancer la san!A fost operata si dupa o serie de controale i s-a spus ca a scapat insa acum spune ca i-a aparut pe ficat!Ce e de facut? Var rog da-ti-mi un raspuns!!!:(:(:(
3 RaulDuke
3 RaulDuke [7763c]
08-04-2012, 12:56

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

MaryU: trebuie facuta o biopise de ficat. nu stiu daca se poate face asta in teritoriu, medicul tau de familie ar trebui sa stie.

Cristina.Radu: da-ne mai multe detalii despre istoric, diagnostic, stadiul initial, ce tratamente, cand si cate a facut (iradiere, chimioterapie, tratamente hormonale, etc) si care sunt metodele diagnostice pe baza carora i s-a spus ca "a reaparut pe ficat" ? dincolo de toate astea, ce e de facut este: consult oncologic! are programare la oncolog ?
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp