Suspect de cancer

Secțiunea: Cancer pulmonar (bronhopulmonar, plamani)
1 comentarii 1
1 Faranume
1 Faranume [0c]
06-05-2017, 22:33

Membru din 06-05-2017

Subiecte: 1

Comentarii: 0

Buna ziua. Sper ca este totul in regula cu unde postez acest subiect.

Este vorba de tatal meu. Totul a inceput acum un an cand i sa depistat o pata pe plaman si i sa recomandat sa faca un tomograf. Ceea ce nu a facut. Iarna aceasta a inceput sa slabeasca si sa manance chiar nimic cu zilele. A fost internat in spital unde la tomograf i sa sesizat ca este suspect de cancer la plaman. Acum urmeaza sa mergem sa i se recolteze o proba de tesut pt a fi sigur. Mentionez ca a mai avut probleme cu plamanii... Um pneumotorax acum ceva ani. As vrea sa stiu daca sunt sanse sa nu fie cancer si sa fie altceva si in cel mai rau caz ce ar trebui facut. Am citit peste tot so chimioterapia am aflat ca distruge si celulele bolnave si alea sanatoase...

Va multumesc mult.
Răspunde la topic
1 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp