Nodul mamar

Secțiunea: Ar putea fi cancer?
2 comentarii 1
1 Caterina
1 Caterina [0c]
27-11-2017, 23:09

Membru din 27-11-2017

Subiecte: 1

Comentarii: 0

Buna seara. Am 21 de ani, iar spre sfarsitul lunii septembrie am simtit prezența unui nodul la sânul stâng, undeva la baza sanului, destul de maricel. Asta se intampla in timpul ciclului menstrual. După finalizarea ciclului, a inceput sa se micsoreze semnificativ, dar încă e acolo. La palpare simt un nodul oval, dur, care se misca sub piele. Uneori, înaintea ciclului menstrual, am unele dureri la nivelul sanului, care dispar odată instalat ciclul. Nu stiu daca e relevant asta, dar in ultimele 8 luni m-am ingrasat aproape 8 kilograme din cauza unui stil de viata haotic, sanii marindu-se la rândul lor, după care a aparut nodulul. Am programare săptămâna viitoare la ecografie, dar pana atunci am vrut sa cer parerea dumneavoastra in ceea ce priveste nodulul. Multumesc anticipat!
2 RaulDuke
2 RaulDuke [7763c]
28-11-2017, 15:08

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

Răspuns pentru (Caterina, 27-11-2017, 23:09:02):


parerea mea este ca diagnosticul de cancer este improbabil.
Răspunde la topic
2 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp