este sau nu cancer pulmonar?

Secțiunea: Ar putea fi cancer?
3 comentarii 1
1 ioan54
1 ioan54 [1c]
08-04-2017, 00:06

Membru din 07-04-2017

Subiecte: 1

Comentarii: 1

Buna seara...am si eu o intrebare si va rog sa ma ajutati; este vorba despre tatal meu...dupa mai multe internari din cauzaca se simtea rau medicul ne-a spus ca are cancer pulmonar si trebuie sa faca biopsie....cand au venit rezultatele medicul a spus ca trebuie repetata biopsia ca nu a iesit cum trebuie mai precis ne-a spus ceva de genul ''nu e rezultatu la care ma asteptam eu si ca sa fim siguri mai facem odata biopsia''....acuma avem rezultatul de la a doua biopsie care e asa:....''Fragment de perete bronsic prezentand epiteliu partial descuamat, fara atipii, si fibroza insotita de infiltrat inflamator polimorf in tesutul conjunctiv subiacent, in care se remarca si prezenta de glande seromucoase si fibre musculare netede cu aspect normal. Nu se constata prezenta de tesut tumoral in materialul examinat''....va rog mult sa-mi spuneti cam ce inseamna asta daca se poate...
2 RaulDuke
2 RaulDuke [7763c]
10-04-2017, 09:32

Membru din 12-04-2011

Subiecte: 1

Comentarii: 7763

Răspuns pentru (ioan54, 08-04-2017, 00:06:24):


nu cred ca se poate spune "ce inseamna" doar pe baza discutiei pe internet, pentru asta trebuie tot tabloul clinic, cu toate detaliile. din relatarea ta insa tot ce se poate spune este ca descrierea nu confirma ca ar fi vorba de cancer. asta nu exclude ca poate fi vorba de asa ceva insa. medicul care a facut biopsiile trebuie sa lamureasca situatia.
3 ioan54
3 ioan54 [1c]
10-04-2017, 18:01

Membru din 07-04-2017

Subiecte: 1

Comentarii: 1

Răspuns pentru (RaulDuke, Azi, ora 09:32:29):multumesc de raspuns
Răspunde la topic
3 comentarii 1
Notă: informațiile prezentate pe site-ul Ghid-Cancer.ro au rolul de a informa și susține pacienții cu cancer sau aparținătorii acestora, însă nu pot substitui vizita la medic, diagnosticul și tratamentul oferit de acesta în mod direct. Nu ne asumăm nicio răspundere cu privire la efectele pe care acest site le poate avea asupra dvs.
Trimite(Share) pe Facebook
Mergi sus
Trimite linkul pe Whatsapp